Kdo to byl ten někdo co o něm víme

Karel Kryl  má trvalé místo v našich srdcích 
Jsou lidé, příběhy a životy co se neopakují.
  Málo o nich víme a málo je známe. Jedním z nich je Karel Kryl.
Některé informace a příběhy jsou už zpracované...
Má trvalé místo v našich srdcích a pozná se komu předali rodiče tiché genetické poselství s v o b o d y.
Jako by to bylo včera. Zůstal jsem na to video zírat s doširoka otevřenýma očima. Neznám jej a to Karla Kryla poslouchám - je to podle mne vůbec nejlepší zpěvák a básník minulé doby. Především texty vypráví a Karel umí zpívat jen při jednoduchém doprovodu s kytarou.
Co jsme se naposlouchali za humus z radia a televize - sladké mámení s Neckářem a j. zatímco Marta Kubišová a Ivone Přenosilová skutečné zpěvačky byly odstaveny.
Jen se podívejte kluci a dívky...nádhera ten socialismus v písni a ve fotografii. Nezdá se, tak to skutečně bylo...
Karel Kryl se proti nesvobodě vzepjal asi jako ten divoký mustang na fotografii Life, odkaz jeho písní doby je nesmrtelný - písně z útlaku již nikdo nesloží - doufejme - jen si protestujme vesele, je nám dobře a máme roupy, stávkujeme - čtete noviny, zprávy?
 Nedělejte to, zpívejte si raději s básnickými texty Karla.
Věty cituji z již dříve psaného textu na stránce. Zmínky o Karlovi jsou časté a je pořád oblíben. Jakékoliv video je na facebooku sdíleno.
Doporučuji vám se podívat na tyto stránky.

Vybraný příspěvek

Jan Werich. Psáno podle korespondence z šuplíku...Od Angelina Janete Werich. Paměť je výsadou blbých. Chytrý nemá čas si pamatovat. Chytrý musí vymýšlet.

Jan Werich Stránka č. 143.....A pořád něco........ Jo pořád něco se děje kolem levicovosti dědy, i když ten byl spíš pro lidi jako pro l...

Oblíbené příspěvky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...