Koho zvolit za příštího českého prezidenta? No, generála!

český generál Petr Pavel
Skvělý generál Petr Pavel v Evropském parlamentu:
Generál Pavel mluvil o zhoršování světové bezpečnosti, o Rusku, jako o státu, který se snaží změnit světový řád rekonstrukcí svého ztraceného impéria. Zároveň zmínil, že přesné úmysly Ruska jsou těžko odhadnutelné. Rusko využívá hybridní taktiky a kybernetické útoky, ale také tzv. "nuclear messaging”, což jsou výroky ruské vlády, naznačující možnost použití nukleárních zbraní. Rusko používá taktiku "rozděl a panuj". Putin se snaží rozdělit jak NATO, tak EU, a podporuje jakýkoli projev nesouhlasu s většinou (např. Maďarsko). Generál Pavel jasně řekl, že nejúčinnější strategií proti Rusku zůstává koncept "deterrence", čili odstrašování. V rámci toho konceptu například v Itálii nedávno proběhlo největší cvičení NATO za posledních deset let.


Pavlína Hájková, sociální sítěPoznámka:

Zrovna dnes jsem se v knihovně zaposlouchal do rozhovoru dvou seniorů. A: "A koho za příštího prezidenta?" B: "No Generála!" A: "A kterýho?" B: " No Pavla! Ale prej nechce..."

Vybraný příspěvek

Jan Werich. Psáno podle korespondence z šuplíku...Od Angelina Janete Werich. Paměť je výsadou blbých. Chytrý nemá čas si pamatovat. Chytrý musí vymýšlet.

Jan Werich Stránka č. 143.....A pořád něco........ Jo pořád něco se děje kolem levicovosti dědy, i když ten byl spíš pro lidi jako pro l...

Oblíbené příspěvky

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...